W Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pośredników Obrotu Nieruchomościami???? wczoraj szkolenie z Piotr Dobrowolski Radca Prawny???? nt. PRZEŚWIETLENIE. Czyli co sprawdzić i o co zapytać zanim stworzysz ofertę…

Dziękujemy Piotr Dobrowolski Radca Prawny za merytoryczne wskazówki – PRZEŚWIETLENIU nieruchomości ????

Frekwencja dopisała ???? dziękujemy uczestnikom szkolenia ????

Courtyard by Marriott Szczecin City????dziękujemy za poczęstunek i obsługę ????

>>SZKOLENIE DLA PROFESJONALISTÓW RYNKU NIERUCHOMOŚCI

—————

>> P R Z E Ś W I E T L E N I E

W powszechnym mniemaniu pośrednik to taka osoba, która pokazuje mieszkania i bierze za to duże pieniądze. O ile można zgodzić się z drugą częścią tej tezy – wynagrodzenia w pośrednictwie do niskich nie należą, to już pierwszy element prawdą nie jest. Poza tym – najbardziej widocznym przejawem swojej aktywności – prezentacjami, pośrednik wykonuje przecież trudną i odpowiedzialną pracę przy ustalaniu stanu faktycznego i prawnego nieruchomości. Te dwa pojęcia pojawiają się niemalże w każdej umowie pośrednictwa. Problem zaczyna się w momencie, gdy Klient zapyta – czyli co w ramach tego badania stanu faktycznego/prawnego Pan/Pani zrobi? By udzielić odpowiedzi na to pytanie, trzeba ją poznać najpierw samemu. Następnie zaś ustalić zakres swojej usługi i odpowiedzialności.

Pojęcie odpowiedzialność stało się na przestrzeni ostatnich miesięcy bardzo aktualne. Obserwujemy wyraźną, wzmożoną aktywność klientów pośredników w zakresie dochodzenia roszczeń, których tłem są wady nieruchomości. Ich ciężar gatunkowy bywa bardzo różny, a najwyższe roszczenia przekraczają kwotę 100 000 zł. 

Prześwietlenie to szkolenie uświadamiające, jaką wiedzę na temat nieruchomości powinien posiąść pośrednik. W jego trakcie odkodujemy dwa zaklęcia – badanie stanu faktycznego i badanie stanu prawnego. Poszukamy granic odpowiedzialności pośrednika za poszczególne czynności. Porozmawiamy o zasadzie ograniczonego zaufania do informacji pochodzących od właściciela, ale i tych z przedstawionych przez niego dokumentów, czy samej księgi wieczystej.

KORZYŚCI >>> Prześwietlenie pomoże Ci:

  • zbudować własne narzędzie do audytowania nieruchomości

  • diagnozować potencjalne zagrożenia

  • w bezpieczny sposób budować ofertę

  • uchronić się od roszczeń stron transakcji

  • pracować z trudnymi nieruchomościami

  • pełniej zrozumieć otoczenie prawne nieruchomości

  • uświadomić sobie skalę ryzyka w obrocie nieruchomościami

  • zrozumieć treść ksiąg wieczystych.


icon

Możliwość dołączenia do wspólnej bazy danych (ZSWO)

icon

Tańsze szkolenia

icon

Tańsze zbiorowe ubezpieczenie OC

icon

BEZPŁATNE porady prawne

icon

Współpraca z Rzecznikiem Dyscyplinarnym i Zawodowym

icon

Staniesz się również członkiem PFRN (Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości)

icon

Niższe koszty uczestnictwa w imprezach

icon

Bezpłatny eksport ofert na portal dobryadres.pl

icon

Dostęp do aktualnych zmian w prawie dotyczących rynku nieruchomości

Co zyskuje członek

ZSPON

Aktualności

Kalendarz dla Członków ZSPON

Szanowni Członkowie ZSPON, jak co roku, z inicjatywy Zarządu ZSPON przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa kalendarze książkowe na ROK 2024!

30.11.2023

SPOTKANIE WIGILIJNE ZSPON – SZCZECIN

Zarząd ZSPON zaprasza wszystkich Członków ZSPON wraz z pracownikami na

22.11.2023

SPOTKANIE WIGILIJNE ZSPON – KOSZALIN

Zarząd ZSPON zaprasza wszystkich Członków ZSPON wraz z pracownikami na

22.11.2023

KONSULTACJE PRAWNE DLA CZŁONKÓW ZSPON

Zapraszamy członków ZSPON na indywidualne porady prawne z adwokatem Krzysztofem Krech -> tylko dla członków ZSPON.

21.11.2023

SEMINARIUM INWESTORÓW I POŚREDNIKÓW NIERUCHOMOŚCI- 18.11.2023r.

Za nami największe w zachodniopomorskim networkingowe spotkanie osób z branży nieruchomości- SEMINARIUM INWESTORÓW I POŚREDNIKÓW NIERUCHOMOŚCI

18.11.2023

KONSULTACJE PREZESA ZSPON

Szanowni Członkowie ZSPON!

18.09.2023

WYPOŻYCZ KAMERKĘ 3D z Spotbrowser

Dzięki naszemu partnerowi SpotBrowser.com mamy możliwość przetestowania kamerki …

11.09.2023

BEZPIECZNY NAJEM

Sierpień i wrzesień to najbardziej gorące miesiące na rynku najmu.

17.08.2023

OFERTY NA SPORZĄDZENIE ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW

Od 28 kwietnia 2023 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o charakterystyce energetycznej budynków i Prawa budowlanego

13.04.2023