Zapraszamy na szkolenie z Piotrem Dobrowolskim, które odbędzie się 10 maja 2024r. nt. „POŚREDNIK W PROCESIE SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI.


TERMIN: 10.05.2024r. (piątek)

Godziny szkolenia: 10.00 – 17.00

Temat: „POŚREDNIK W PROCESIE SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI”
Prowadzący: Piotr Dobrowolski
Miejsce szkolenia:
Szczecin – Courtyard by Marriott Szczecin City, Brama Portowa II

Formularz zgłoszeniowyw załączeniu

POŚREDNIK W PROCESIE SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI”

Sprzedaż czy zakup nieruchomości do jedna z najważniejszych decyzji w życiu klienta. Pochłania niejednokrotnie oszczędności całego życia lub wiąże kredytem na całe życie. Generuje ogromny stres, obarczona jest wieloma ryzykami.

Gdy w drodze przez proces sprzedaży klientowi towarzyszy pośrednik, przejmuje na siebie większość obowiązków związanych z organizacja transakcji, dopilnowaniem formalności. Jednocześnie, przyjmuje na siebie odpowiedzialność.

W trakcie szkolenia omówimy proces sprzedaży nieruchomości przez pryzmat roli i odpowiedzialności pośrednika. Ustalimy węzłowe problemy i kluczowe punkty ryzyka. Podpowiem, jak to ryzyko ograniczyć, tak by cały proces przebiegł bezpiecznie nie tylko dla klienta, ale i dla pośrednika.

Pojęcie odpowiedzialność stało się na przestrzeni ostatnich miesięcy bardzo aktualne. Obserwujemy wyraźną, wzmożoną aktywność klientów pośredników w zakresie dochodzenia roszczeń, których tłem są wady nieruchomości. Ich ciężar gatunkowy bywa bardzo różny, a najwyższe roszczenia przekraczają kwotę 100 000 zł.

PROGRAM SZKOLENIA:

Pozyskanie oferty

 • Czy zimne telefony są legalne?

Obowiązki przedkontraktowe

 • Identyfikacja klienta i beneficjanta rzeczywistego w ustawie AML/CTF

 • Obowiązek informacyjny RODO

 • Obowiązki informacyjne z ustawy o prawach konsumenta

 • Prawo odstąpienia od umowy – nowe zasady od 1.01.2023

Zawarcie umowy pośrednictwa

 • Na czym polega wykonanie umowy przez pośrednika?

 • Co pośrednik obiecuje klientowi?

 • Co pośrednik sprzedaje?

 • Czego nie pisać w umowie, by nie zwiększyć swojego ryzyka?

 • Czynności pośrednictwa – co pośrednik robi, a czego nie robi dla klienta?

 • Czym jest, a czym nie jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami?

 • Jak ukształtować wynagrodzenie pośrednika?

Badanie stanu faktycznego nieruchomości

 • Oględziny – strategiczny moment przygotowania oferty

Badanie stanu prawnego nieruchomości

 • Badanie treści księgi wieczystej

 • Pułapki działu I księgi

 • Dział II – podstawy nabycia

 • Dział III – roszczenia, obciążenia, dożywocie, służebności, zakazy zbywania, umowy quaod usum

 • Dział IV – hipoteki

 • Dawne wpisy w księgach wieczystych

 • Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych

 • Akta księgi wieczystej

 • Otoczenie działki

 • Dostęp do drogi publicznej

 • Przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego

Odpowiedzialność pośrednika za wykonanie umowy.

 • Przygotowanie oferty

 • Czym jest oferta?

 • Pozyskanie informacji na potrzeby zbudowania oferty, a czynności pośrednictwa.

 • Czy pośrednik odpowiada przed kupującym za treść oferty?

 • Zasada ograniczonego zaufania

 • Zasada „Nie obiecuj!”

Umowa rezerwacyjna

 • Kiedy z kim i po co zawieramy umowę rezerwacyjną?

 • Czy pośrednik jako strona umowy rezerwacyjnej to dobry pomysł?

Umowa przedwstępna

 • Jaką formę umowy zarekomendować klientowi?

 • Odpowiedzialność pośrednika za przygotowanie umowy przedwstępnej.

 • Zasada „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”

 • Inter pactum

 • Rola pośrednika pomiędzy umową przedwstępną i przyrzeczoną

 • Zabezpieczenie stron na czas pomiędzy umowami

 • Gdy kupujący nie otrzyma kredytu…

 • Gdy sprzedający się rozmyśli…

 • Gdy wyjdą wady nieruchomości…

Umowa warunkowa

 • Ustawowe i umowne prawo pierwokupu

 • Ryzyka związane ze zbywaniem działek rolnych i leśnych

 • Umowa przenosząca własność

 • Czego nie zrobi za Ciebie notariusz?

 • Obsługa „posprzedażowa” – wydanie nieruchomości, zmiana umów na dostawy mediów, itp.

  =============

—- Kilka słów o prowadzącym:

Piotr Dobrowolski Zawodowy prawnik – radca prawny. Od 15 lat prowadzi swoją kancelarię, w której zajmuje się wyłącznie prawem nieruchomości. W prawniczej nowomowie nazywa się to „kancelaria butikowa”, co oznacza, że nie „świadczy pomocy prawnej dla szerokiego spektrum klientów z różnych dziedzin prawa”, a skupia się na tym, na czym się znam – na nieruchomościach. Reprezentuje Klientów w sporach sądowych, projektuje umowy i inne dokumenty stosowane w obrocie nieruchomościami. Jest autorem własnego systemu umów pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i najmu. Wiedzą i doświadczeniem dzieli się publikując na łamach branżowych czasopism – Estate czy Lighthouse. Teksty z jego udziałem znajdziesz w Gazecie Prawnej i Rzeczpospolitej. Miał okazję wypowiadać się na antenach zarówno lokalnych i ogólnopolskich stacji telewizyjnych: TVN, TVN24, TVP. Występuje na największych wydarzeniach i konferencjach branży nieruchomości: Recamp, Wiedza i Relacje, Kongresy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Ma 20-letnie doświadczenie jako trener. Wykłada w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, współpracuje z Polską Federacją Rynku Nieruchomości. Na przestrzeni ostatnich lat przeszkolił tysiące profesjonalistów rynku nieruchomości. Jest certyfikowanym trenerem mentalnym systemu Mental Power Jakuba Bączka. Na przestrzeni kilkunastu lat doświadczeń zebranych na salach szkoleniowych wypracował swój własny model przekazywania wiedzy. Zdając sobie sprawę, że nauka paragrafów dla osoby z nimi nieoswojonej jest trudna. Stąd nie używa prawniczej nowomowy, a trudne pojęcia tłumaczy z prawnego na polski. Wymaga za to aktywności. Wciąga słuchaczy do swojego świata nieruchomości i zachęca do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

W trakcie szkoleń wykorzystuje takie narzędzia, jak:

GRYWALIZACJA – Ucząc się prawnych mechanizmów i pojęć można się jednocześnie dobrze bawić. Jednocześnie sprawdzamy na poszczególnych etapach nauki, jakie kompetencje słuchacze już posiedli, a które wymagają pracy.

CASE STUDY – Analizujemy spory, które wydarzyły się naprawdę. Omawiam sprawy, które prowadził jako pełnomocnik, zarówno w sądach, jak i poza nimi. Omawiamy problemy, które mogą w praktyce dotknąć każdego pośrednika.

PRZEPISY – Profesjonalista rynku nieruchomości nie może obejść się bez znajomości przepisów prawa. Są one jednym z podstawowych narzędzi jego pracy. Uczymy się je czytać, prawidłowo wykładać i tłumaczyć klientom.

==========================================

DODATKOWE INFORMACJE:

· Członkowie ZSPON, którzy nie zalegają w opłatach składek członkowskich – 300zł brutto.

· Pracownicy członków ZSPON 350zł brutto.

· Osoby niestowarzyszone w ZSPON – 450zł brutto.

Pracowników zgłasza Członek ZSPON !!!

W załączeniu: Formularz zgłoszeniowy

Podczas szkolenia przewidziane są dwie przerwy kawowe 15 minutowe i jedna przerwa obiadowa 45 minutowa (obiad we własnym zakresie). 

REJESTRACJA:
Prosimy o przesłanie wypełnionego załączonego formularza zgłoszeniowego na adres mailowy zspon@zspon.pl do dnia 6.05.2024r.
UWAGA!: Wypełniony formularz należy przesłać wraz z dowodem wpłaty.

SPOSÓB ZAPŁATY:
Za uczestnictwo w szkoleniu należy dokonać zapłaty przelewem do dnia 6.05.2024r. w tytule przelewu proszę wpisać „Szkolenie-Szczecin, data, nazwa biura, nazwiska osób uczestniczących w szkoleniu.”
Nr konta BANK BNP Paribas 4320 3000 4511 1000 0004 0759 50

Zapraszamy serdecznie 🙂

W załączeniu:
Formularz zgłoszeniowy.

icon

Możliwość dołączenia do wspólnej bazy danych (ZSWO)

icon

Tańsze szkolenia

icon

Tańsze zbiorowe ubezpieczenie OC

icon

BEZPŁATNE porady prawne

icon

Współpraca z Rzecznikiem Dyscyplinarnym i Zawodowym

icon

Staniesz się również członkiem PFRN (Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości)

icon

Niższe koszty uczestnictwa w imprezach

icon

Bezpłatny eksport ofert na portal dobryadres.pl

icon

Dostęp do aktualnych zmian w prawie dotyczących rynku nieruchomości

Co zyskuje członek

ZSPON

Aktualności

IX SPŁYW KAJAKOWY ZSPON 7-9.06.2024r.

Zarząd ZSPON zaprasza wszystkich członków wraz z rodzinami oraz współpracownikami na IX SPŁYW KAJAKOWY ZSPON 7-9 CZERWCA 2024r.

08.04.2024

Szkolenie – „POŚREDNIK W PROCESIE SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI – 10.05.2024r. Szczecin

Zapraszamy na szkolenie z Piotrem Dobrowolskim, które odbędzie się 10 maja 2024r. nt. „POŚREDNIK W PROCESIE SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI. TERMIN: 10.05.2024r. (piątek) Godziny szkolenia: 10.00 – 17.00 Temat: „POŚREDNIK W PROCESIE SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI” Prowadzący: Piotr Dobrowolski Miejsce szkolenia: Szczecin – Courtyard by Marriott Szczecin City, Brama Portowa II Formularz zgłoszeniowy – w załączeniu „POŚREDNIK W PROCESIE […]

08.04.2024

SPOTKANIE NETWORKINGOWE ZSPON – 11.04.2024r. – ODWOŁANE

Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH JESTEŚMY ZMUSZENI ODWOŁAĆ SPOTKANIE NETWORKINGOWE ZSPON, które było zaplanowane na 11 kwietnia br.

08.04.2024

ZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW ZSPON – 16.04.2024r.

Zarząd ZSPON zwołuje Zwyczajne Walne Zebranie Członków ZSPON na dzień 16.04.2024r. (wtorek) na godzinę 17:00 (drugi termin na godz. 17:15) – zgodnie z art. 14 ust. 3 Statutu ZSPON o sposobie zawiadamiania drogą elektroniczną.

26.03.2024

KONSULTACJE PRAWNE DLA CZŁONKÓW ZSPON

Zapraszamy członków ZSPON na indywidualne porady prawne z adwokatem Krzysztofem Krech -> tylko dla członków ZSPON.

13.03.2024

KONSULTACJE PREZESA ZSPON

Szanowni Członkowie ZSPON!

18.09.2023

WYPOŻYCZ KAMERKĘ 3D z Spotbrowser

Dzięki naszemu partnerowi SpotBrowser.com mamy możliwość przetestowania kamerki …

11.09.2023

OFERTY NA SPORZĄDZENIE ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW

Od 28 kwietnia 2023 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o charakterystyce energetycznej budynków i Prawa budowlanego

13.04.2023

KAMPANIA WSPARCIA POMIĘDZY CZŁONKAMI ZSPON – współpraca się opłaca!

Uruchamiamy kampanię wsparcia pomiędzy Członkami ZSPON

10.03.2023